KIÉLEZETT VERSENY UTÁN OGIER DOBOGÓS LETT A SZARDÍNIA RALLYN, EVANS PEDIG TOVÁBBRA IS AZ ÉLEN A BAJNOKSÁGBAN A TOYOTA GAZOO RACING SZÍNEIBEN

Izgalmasra sikerült a Szardínia Rally fináléja: utolsó napi bravúros teljesítményével Sébastien Ogier összetettben a harmadik helyen végzett a Toyota Yaris WRC-vel. Elfyn Evans a negyedik lett, és 14 pontos előnnyel csapattársa Ogier, illetve 24 ponttal a harmadik helyezett előtt továbbra is vezet a pilóták világbajnoki mezőnyében.

A Toyota-pilóták pénteki elfoglalt rajtpozíciói (a jó bajnoki helyezésből következően) megnehezítették számukra, hogy a győzelemért szállhassanak harcba a homokos-murvás szardíniai utakon. Miután a szombati hat szakaszból négyet megnyertek, Ogier és navigátora, Julien Ingrassia összetettben a második helyen kezdték az utolsó napot, 27,4 másodperces időhátránnyal az első helyezett autóhoz képest. A Cala Flumini teszten mindkét irányban elért szakaszgyőzelmeknek köszönhetően sikerült hátrányukat alig 9,2 másodpercre lefaragni az utolsó szakasz előtt. Végül alig 6,1 másodperccel a győztes után, összetettben a harmadik helyen értek célba, amivel jó néhány pontot szereztek a hetedik világbajnoki címükért folyó versenyfutásban. Mivel pénteken elsőként kellett végigmenniük az úton – ami különösen előnytelen helyzetet jelentett –, az összetettben elért negyedik helyezés jó eredménynek számít Evans és navigátora, Scott Martin szempontjából. Arra összpontosítottak, hogy bebiztosítsák maguknak ezt a helyet az utolsó napon, és a vasárnapi első két szakaszon sikerült is 33 másodpercre növelniük előnyüket a mögöttük haladó versenyzőkhöz képest. Mind Ogier, mind Evans további bónuszpontokat kaptak a gyorsasági szakaszon elért harmadik, illetve negyedik helyezésért.

Tommi Mäkinen (csapatfőnök)
“Nagyon érdekesen alakult a rally utolsó napja. Természetesen némiképp csalódottak vagyunk, amiért az utolsó nap nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Seb fantasztikus szerepléssel felzárkózott az élen haladó autó mögé, és nagyon izgalmas csata alakult ki. A nap végén nagyon kicsi volt a különbség a mi kárunkra, főleg ahhoz képest, hogy pénteken egész nap mennyi időt veszítettünk, mivel elsőként kellett végigmennünk az úton. Figyelembe véve, hogy Seb és Elfyn is remekül szerepeltek és nagyon hasznos pontokat szereztek a pilóták világbajnoki mezőnyében, komoly önbizalommal készülhetünk a bajnokság utolsó, aszfalton zajló versenyeire.”

Sébastien Ogier (a 17. rajtszámú autó pilótája)
“Nagyon élénk küzdelmet hozott az egész hétvége. Persze lehet, hogy a harmadik helyezés végül nem tükrözi az itteni szereplésünket, de ilyen az élet. A rally jelentős részében nekünk kellett másodikként végigmenni a szakaszokon, és ezzel időt veszítettünk, ezért is volt mindig nehéz dolgunk. De úgy gondolom, megtettünk, mindent, ami tőlünk tellett, és nem érzek csalódottságot a szereplésem miatt. Mindent beleadtam, és mindenképpen fontos pontokat szereztem a bajnokságban. Egyre jobban megszokom a Yaris WRC autót, és érzem a benne rejlő lehetőséget. Egyszerűen csak így kell tovább folytatnom, szóval nem aggódom a jövő miatt.”

Elfyn Evans (a 33. rajtszámú autó pilótája)
“A mai napon a fő célunk az volt, hogy megőrizzük előnyünket a minket üldöző autó előtt, és bebiztosítsuk ezt a helyet. Sajnos nem sikerült annyi pontot szereznem a gyorsasági szakaszon, mint szerettem volna, de végül sikerült bebiztosítanunk az eredményt, és hasznos pontokkal gazdagodtunk ezen a hétvégén. Természetesen mindig jobb helyezést szeretnénk, mint a negyedik, de már amikor úton voltunk idefelé, jól tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen elsőként kell rajtolnunk, úgyhogy már az első nap végére szinte esélyünk sem maradt a dobóra kerülni. Tovább hajtottunk, ahogy csak tudtunk, de szorosan alakultak az idők, és úgy gondolom, reálisan a negyedik hely volt a legjobb eredmény, amit elérhettünk. Amikor majd aszfalton versenyzünk, akkor elsőként rajtolni általában előnyt jelent, és reméljük, hogy ez tényleg így is lesz.”